EPS-100 lépésálló hőszigetelő lemez
Hol és mire használhatjuk az EPS-100 lépésálló hőszigetelő lemezeket?
Az EPS-100 polisztirol lapok hatékony hőszigetelést biztosítanak lakóházak és középületek minden szerkezetén. Különösen alkalmasak olyan területeken, ahol további rétegek aljzataként is használhatók. A gyártási folyamatuk hasonló a homlokzati polisztirol lapok gyártásához. Fontos megjegyezni, hogy az EPS, XPS, PUR szigetelőanyagok nem alkalmasak hangszigetelésre, de kiválóan terhelhetők és ideálisak lépésálló szigetelésként.
Az EPS-100 polisztirol lapok mechanikai igénybevételei, például lépésállóságuk révén ideálisak lapos tetőknél, nem járható tetőknél, padlóknál, pinceszigetelések padlójánál, födémeknél, padlásfödémeknél, betonfödémeknél, padlófűtésnél, koszorúknál, áthidalók szigetelésénél, és hűtőterek hőszigetelésénél, ahol a mechanikai szilárdság (nyomószilárdság: 100 kPa) kiemelten fontos. Ezek a polisztirol lapok kiválóan alkalmazhatók padlófűtés rendszerek alatti hőszigetelésre is.
Mire érdemes odafigyelni EPS-100 lépésálló hőszigetelő lemezekkel kapcsolatban?
Az EPS szigetelő lapok beépítésekor fontos a technológiai nedvességtől való védelem, mivel ezek hajlamosak vízfelvételre, ami ronthatja a hőszigetelő képességüket. A beépítés során elengedhetetlen, hogy ne legyen nedvességhatás vagy páralecsapódás, és a beépítés csak száraz helyen végezhető.
Nem alápincézett épületek esetén fokozott hőveszteséggel kell számolni, különösen, ha az épület kiemelkedik a talajszintből. A lábazaton keresztül a legnagyobb hőveszteséget szenvedik el, így az egész talajon fekvő padlót kiemelten kell hőszigetelni.
Az EPS-100 polisztirol lapok éghetőségét és tűzállóságát az MSZ EN 13501 szabvány szerint vizsgálják, és az E kategóriába tartoznak. Ellenállnak a szerves oldószereknek, de például híg savaknak, lúgoknak, sóoldatoknak és bizonyos bitumeneknek. Nincs káros hatásuk az egészségre vagy a környezetre, és nem táplálják sem élőlényeket, sem növényeket.
Fontos megjegyezni, hogy a polisztirolszigetelés tartós expozíció esetén (pl. napfény hatása) felszíne megsárgulhat, porlóvá válhat, és megridegülhet.