Ajánlatkérés
jól bizonyítja, hogy több, mint 100 éve előszeretettel választják többek között tetőszigetelésre. A bitumenes szigetelés valójában modifikált kőzetgyanta, ami tartós és időjárásálló bevonatot képez, ezáltal vízhatlanná téve az adott felületet. Az új kivitelezésű épületek mellett gyakran alkalmazzák régi társasházak és mezőgazdasági épületek vízszigetelésére, valamint sérült szigetelések javítására egyaránt.
A nyári meleg általi tágulás és a téli hideg általi zsugorodás sem befolyásolja számottevően a bitumenes szigetelő lemezek állapotát, ez idő múltával sem változik, nem figyelhető meg porlás, mállás vagy repedezés. Az UV-sugárzással szemben is védelmet nyújthat, ami tovább fokozható például ha a bitumenes szigetelés tetejére bazaltőrlemény, pala vagy színes ásványi zúzalék kerül.
Elsősorban az egyszerű telepítés az oka, hogy sokan választják többek között lapostető szigetelésére, ugyanis minimális eszközszükséglettel és bonyolult módszerek nélkül lefektethetők a bitumenes szigetelő lemezek. Ennek köszönhetően bonyolultabb kialakítású felületek is gond nélkül bevonhatók vele, hiszen a bitumenes szigetelő lemezek igény szerint méretre vághatók és szabadon illeszthetők.
A bitumenes szigetelés alapvetően egy rugalmas, könnyen hajlítható anyag, ennek köszönhetően a hajlatok és szűkebb részek sem jelentenek kihívást. Kellősítést követően akár egyetlen réteg is elegendő lehet a tökéletes vízszigetelés kialakításához, ehhez azonban elengedhetetlen a precíz egymáshoz illesztés. Nem gond, ha nem csupán vízszintes területre kell lefektetni a lemezeket, hiszen méretre vághatóságuk által kisebb-nagyobb kiszögellések, rések és függőleges tereptárgyak is könnyedén bevonhatók bitumennel.
Felépítésüket tekintve korszerű gyártástechnológiával készülnek, szerkezetük pedig eszerint épül fel:
A bitumenes tetőszigetelő anyagok is több csoportra oszthatók:
A szigetelési folyamat legelső lépése a célterület megtisztításával kezdődik, el kell távolítani minden idegen anyagot és szennyeződést. A bitumen lehelyezése előtt szükség van egy alapozórétegre, ami kvázi ragasztóként szolgál a lemezek számára. Ez segíti a bitumen tapadását és javítja a szigetelés teljesítményét. A beépítés során elengedhetetlen a pontos tervezés, a lemezek megfelelő olvasztása, az átfedés megfelelő szélessége, a hosszirányú toldások megvalósítása vagy éppen a szükséges elfolyás biztosítása.
A bitumenes szigetelő tekercs szétválaszthatóságában nagy szerepet játszik a tapadásgátló fólia, amelyet letekerést követően sem szükséges eltávolítani, az olvasztás során ez is hozzájárul a réteg szilárdságához. Ennek méretre vágásával kerülhetnek egymás mellé a szigetelő rétegek, mindezt úgy, hogy legalább kettő egymást fedő rétegben legyenek lehelyezve.
Minőségi bitumen választásával már egy rétegben is elegendő vastagságú vízszigetelés készíthető, ez például új építésű ingatlanok lapostetői esetén már igen elterjedt. A vízszintesen lehelyezett lemezek mellett a függőleges megoldásokra is gondolni kell, amelyre a modifikált bitumen lemezek nyújtanak megoldást.
Ajánlatkérés