Ajánlatkérés
Építkezéskor, felújításkor, esetleg sima frissítő festés során érdemes olyan beltéri falfesték mellett dönteni, ami amellett, hogy szép árnyalatú, további előnyökkel is szolgál. Amennyiben nincs szükség felületi előkészítésre és mi magunk szeretnénk kifesteni a lakást, akkor néhány szabály betartásával szép végeredményt kaphatunk.
A jó beltéri falfesték kellően sűrű, ezzel szemben a kevésbé jó minőségű fajtákat több rétegben kell felvinni, ami pénz- és időpazarló választás lehet.
A beltéri falfesték összetételétől függően változhat a száradási idő, illetve a fal szívó hatása is befolyásolja a kémiai kötések kialakulását. Alapozófesték használatával homogénebbé tehető a felület, és az imént említett szívó hatás is kiküszöbölhető. Ha kimarad egy kevés festék, érdemes eltenni a későbbiekre, ha javítani kéne a falat, viszont nem érdemes túl sokáig tárolni, mert idővel megromolhat. Ilyenkor jöhet kapóra, a gyárilag kevert beltéri falfesték, hiszen ezekből később is meg tudjuk vásárolni pontosan ugyanazt az árnyalatot.
Mindig célnak megfelelően válasszunk festéket, de aranyszabály, hogy mindig fizessük meg a minőséget beltéri festék esetén, hiszen egy olcsóbb és gyengébb minőségű festékből sokkal több réteg kellhet az alapos fedéshez. Ezáltal pedig végeredményben többet költünk a beltéri festék megvásárlására, mintha elsőre a minőségibbet választanánk.
Minden beltéri festék felvitele előtt szükség van alapozóra, ahogyan azt már korábban is említettük, így a festék tartóssága és színe ténylegesen olyan lesz, mint szerettük volna. Emellett a festendő felület milyenségét is szem előtt kell tartani, hiszen nem minden esetben festünk eleve festett falakat, van hogy betonnal vagy műgyantával kell dolgoznunk.
A különböző beltéri helyiségek is meghatározhatják a választott beltéri festék fajtáját, például párásabb szobáknál, mint a fürdőszoba vagy a konyha, javasolt vízálló/vízlepergető és penészgátlóval ellátott festéket választani. Gondoskodjunk róla, hogy a felvitt rétegek megszáradtak és megkötöttek, ezáltal pedig biztosítják az elvárt védőréteget.
Korszerű, mégis sokrétű a beltéri diszperziós falfesték, hiszen felületük nem dörzsölődik, így ha nekitámaszkodunk, nem hagy nyomot a ruhán. Legfőbb előnyük, hogy egészségre ártalmas mennyiségű oldószert nem tartalmaznak, illetve vizes bázisuknak köszönhetően nem tűzveszélyesek. A vízzel való hígíthatóság egyet jelent azzal, hogy a diszperziós festék könnyedén kioldható vízzel a használt eszközökből.
Beltéri diszperziós festék felvitele előtt azonban gondosan elő kell készíteni a felületet, biztosítani kell a maximális pormentességet a megfelelő tapadás érdekében. Amennyiben ez megvalósul, a diszperziós festék bevonata repedésmentes lesz, persze ehhez nélkülözhetetlen a megfelelő alapozás.
Diszperziós falfesték felhordásához választhatunk hengert vagy ecsetet, de festékszóróval is szép eredményt produkálhatunk. Jó hír, hogy többször is átfesthetők anélkül, hogy a választott szín jelentősen megváltozna.
Minőségi diszperziós falfesték választásával kiváló ár-érték arányt kaphatunk, egészségre és környezetre ártalmas anyagok nélkül. A speciális adalékanyagot tartalmazó beltéri falfestékek árai magasabbak a hagyományos falfestékekhez képest, ezek pedig lehetnek például penészgátló vagy vízlepergető szerek a diszperziós falfesték összetétele esetén. Ma már léteznek egyrétegű falfestékek, amelyek csöpögésmentesre, ezáltal sűrűbb konzisztenciájúra lettek gyártva a gyorsabb és precízebb munka érdekében.
Ajánlatkérés