Kapcsolat
Kőzetgyapot szigetelés
A hőszigetelés egy komplex fogalom, amely nem csupán a hideg elleni védelmet jelenti, hanem több más tényezőt is magában foglal. Ide tartozik
Ezért kiemelten fontos, hogy az egyedi és aktuális probléma megoldása érdekében a piacon elérhető számos termék közül a legmegfelelőbbet válasszuk ki.
A kőzetgyapot szigetelés számos előnnyel rendelkezik. Ideális választás
Ma már hasonlóan népszerű hőszigetelő rendszerként, mint a polisztirol hőszigetelő rendszer. A kőzetgyapot hőszigetelő rendszer kiemelkedően széles alkalmazási területtel rendelkezik, és kiváló fizikai és hőtani hatékonyságot nyújt.
A kőzetgyapot szigetelés globális népszerűségét a következő kiváló tulajdonságai alapozzák meg:
A kőzetgyapot páraáteresztő képessége közelít a levegőéhez, ezáltal nem gátolja a pára elvezetését a homlokzaton keresztül, csökkentve ezzel a penészképződés kockázatát. A szálas kőzetgyapot termékek kiemelkedően jó páraáteresztők, és "A1" kategóriába sorolhatók, tehát nem éghetők. A homlokzati hőszigetelésre kifejlesztett speciális kőzetgyapot termékek rendkívül erőssé teszik a kész hőszigetelt vakolt falazatot a külső mechanikai sérülésekkel szemben. Bár a gyártásuk fajlagosan költségesebb lehet, mint a polisztirol lapoké, a kőzetgyapot szigetelés ár többletköltségeit kompenzálja a környezetbarát és egészségre károsanyagoktól mentes jellege.
A kőzetgyapot nem éghető (A1 nem éghetőségi besorolás), így tűzvédelmi szempontból korlátozás nélkül beépíthető minden magasságú és tűzállósági fokozatú épületbe. Emellett kiváló hangszigetelő tulajdonságokkal is rendelkezik, nem zsugorodik, nincs hőtágulása, és egészségre ártalmatlan, hiszen természetes alapanyagokból készül.
A hétköznapok csendjének megőrzése érdekében elengedhetetlen a lakóépület védelme a külső zajoktól, melyek zavaró hatást gyakorolhatnak ránk. Bár a hő- és hangszigetelő rendszerek felépítése gyakran hasonló vagy akár azonos is lehet, a kiváló hőszigetelő rendszerek gyakran alkalmatlanok lehetnek a hatékony hangszigetelésre.
Lehet, hogy saját lakásunk zajától kívánjuk megóvni a külvilágot, míg egy hangstúdió esetében a belső akusztika mellett az elsődleges szempont, hogy a zaj ne szivárogjon be semmilyen irányból. A jó hangszigetelő anyagok, különösen a szálas szerkezetűek, mint például többféle gyapot szigetelés (a kőzetgyapot és az üveggyapot), képesek a hangot (és a levegő rezgését) hővé alakítani, és elnyelni azt.
Ahogyan a hőszigetelés esetében, itt is az elsődleges feladat a rések szigetelése. A hézagokat habszivacs tömítéssel, majd poliuretán habbal vagy szilikon tömítő masszával kell kitölteni. A tömítések sérüléseit rugalmas hézagkitöltő anyagokkal, felragasztható vagy horonyba szorítható gumi- és műanyagtömítésekkel lehet javítani. A homlokzati hőszigetelésnél alkalmazott szálas szigetelő paplan és a rákerülő szilárd borítás, burkolólap vagy hálóra felhordott vakolat kiváló hangszigetelési tulajdonságokkal rendelkezik, mivel a kemény burkolat visszaveri a hang nagy részét, míg az alatta levő szigetelőanyag elnyeli a szerkezetbe bejutó levegőrezgését.
A kőzetgyapot hőszigetelő rendszer felhasználása egyszerű és problémamentes folyamat. Az anyag könnyen kezelhető, hiszen természetes és újrahasznosított alapanyagokból készül, emellett könnyű szállítása is biztosított. Az épületek energiahatékonyságát kiválóan növeli, ezzel egyidejűleg hozzájárulva környezetünk védelméhez. Idővel sem veszít hatékonyságából, és hosszú éveken át változatlan hatékonysággal szigeteli az épületeket. Ráadásul kiváló minősége és ár-érték aránya miatt az egyik leghatékonyabb választás a szigetelőanyagok között. A termékek akár több évtizeden át megőrzik kiváló fizikai tulajdonságaikat.
A kiemelkedő minőségű kőzetgyapot szigetelés már könnyűszerkezetű házaknál is alkalmazható, kiváló hő- és hangszigetelő tulajdonságainak köszönhetően. Kifejezetten előnyös, mivel nem veszi fel vizet, és kiemelkedő tűzállóságot biztosít, így ideális választás a könnyűszerkezetű házak szigetelésére. A hő átvezetési tényezője minél kisebb, annál hatékonyabban szigetel, különösen fa- és fémszerkezetű vázakkal rendelkező épületek hő- és hangszigeteléséhez ajánlott. Kőzetgyapot belső szigetelés felhelyezésekor párafékező fólia használata szükséges, ami megakadályozza a pára behatolását a szigetelőanyagba, ezzel elkerülve a páralecsapódást. A vázszerkezetre deszkaburkolat kerül, amelyre a belső oldalon gipszkarton rögzíthető, míg a külső oldalon a végső fa vagy fém burkolat alkalmazható.
Kőzetgyapot ár? Kőzetgyapot szigetelés ár? Kérje ajánlatunkat!
Kapcsolat