Ajánlatkérés
Az épületek homlokzata már első ránézésre kelt bennünk egy benyomást, vállalatok és cégek esetében pedig egyet jelenthet az arculat megjelenítésével. Otthonunk esetében azonban az ízlés kérdésén túl támogató és védő tulajdonságai miatt lényeges a vakolat legkülső rétegeként. Alapanyaga lehet mész, akril, szilikát vagy éppen szilikon, kiválasztásához pedig több szempontot is érdemes figyelmebe venni.
Az esztétikai hibák eltüntetése mellett lényeges szempont az épület állagmegóvása is, ebben pedig jó fedőképességű kültéri homlokzatfestékek lehetnek segítségünkre. Az időtállóság megőrzése érdekében minőségi festéket érdemes választani, ami ellenáll az időjárás viszontagságainak, ezek közül is kiemelten véd az eső ellen. Egy ideális homlokzatfesték vízálló bevonatot képez, és nem engedi bejutni a vizet az épület szerkezetébe, cserébe kellő páraáteresztő képességgel rendelkezik.
A környezeti viszonyok azonban nem csupán a csapadékkal jelentenek egyet, hanem különböző szennyeződések, por, homok is próbára teheti a festett falakat, csakúgy mint a Nap UV-sugárzása. Egy minőségi kültéri homlokzatfesték azonban lepergeti mind a vizet, mind a széllel érkező apró szemcséket, nem koszolódik könnyen és még az erős napsugarakkal szemben is védelmet nyújt az épület számára.
Rengeteg féle-fajta festék kapható manapság, így nem csoda, ha elsőre nem tudod, hogyan fogj hozzá a kiválasztásához, ehhez adunk némi támpontot:
Hosszútávú megoldáshoz érdemes aszerint választani, hogy milyen felülettel rendelkezik maga az épület, és ezen milyen típusú festék tapad megfelelően. Emellett az ár-érték arány sem mindegy, hiszen tekinthetünk rá befektetésként is az elkövetkezendő 10-20 évre. Napjainkban a fehér és színes homlokzatfesték árak nem feltétlenül a homlokzatfesték színskála alapján változnak, sokkal inkább a festék alapanyaga meghatározó. Egy egyszerűbb meszes festék olcsóbb, még egy szilikon bázisú homlokzatfesték magasabb árkategóriát képvisel majd, viszont tartóssága években mérhető.
Ajánlatkérés